letenky HANOI

Vietnamská metropola Hanoi leží v severnej časti krajiny vo vzdialenosti približne 100 km západným smerom od Tonkinského zálivu. Mestom preteká Červená rieka a obýva ho viac ako 3 milióny ľudí. Hanoj je najdôležitejším politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny.

Hanoi je najvýznamnejším centrom Vietnamu od vlády prvého kráľa Vietnamskej dynastie Ly (od roku 1010).

So zvyškom sveta ho spája medzinárodné letisko Noi Bai. Hanoi bude mať navyše ďalšie medzinárodné letisko, ktoré bude stáť cca 8 miliárd dolárov, čo sa považuje doteraz za najväčšiu zahraničnú investíciu zatiaľ v histórii Vietnamu. Výstavba bude prebiehať v troch fázach, prvá fáza v roku 2011 až do roku 2015.

Hanoi ponúka teplé vlhké subtropické podnebie.

Mesto je najväčším centrom vzdelanosti vo Vietname.

Turistické atrakcie :

  • OLD QUARTER - starobylá štvrť, nachádzajäca sa v blízkosti jazera Hoan Kiem, originálne ulice, so zachovaným usporiadaním a architektúrou pôvodného Hanoai. Na začiatku 20. storočia mesto pozostávalo iba asi 36 ulíc, z ktorých väčšina je dnes súčasťou "Old Quarter"
  • JAZERÁ - mesto medzi riekami, postavený z kopcov, Hanoi má mnoho scénických jazier a niekedy je nazývaný "mestom jazier"
  • AMBASSADOR´S PAGODA - hlavný stan vietnamskej asociácie budhistov
  • MÚZEUM NEZÁVISLOSTI
  • VIETNAM FINE ARTS MUSEUM - najlepšie múzeum v Hanoji; neobyčajné sú drevené rezby zo 14. storočia, maľby z vietnamskej vojny (viac humanistické ako propagandistické); výborná je zbierka krojov národnostných menšín Vietnamu
  • CHRÁM NGOC SON - chrám zo 14. storočia, ležiaci na jazere Hoan Kiem. Dostanete sa sem cez prekrásny most, vo vnútri chrámu si všimnite pozostatky obrovskej, dvojmetrovej korytnačky;

Ďalšie obľúbené destinácie