letenky SANTIAGO

Santiago de Chile je hlavným mestom Chilskej republiky, ktoré sa nachádza na západnej strane Ánd v stredochilskej doline, v ktorej sa tiahne aj najsuchšia púšť Atacama. Chile je neobvykle úzka a dlhá krajina, ktorá lemuje mimoriadne členité pobrežie Južnej Ameriky (južná časť krajiny leží na tisícoch ostrovčekov). Z dôvodu dĺžky krajiny až 4300 kilometrov prechádza krajina rôznymi pásmami a tým dostáva všade iný charakter.

Historicky je Chile zviazaná s Inkami, ktorí tu panovali koncom 15. storočia.

V Santigu žije takmer 5 miliónov obyvateľov a je tak aj najväčším mestom Čile. Je jedným z hlavných finančných centier Latinskej Ameriky Priamo z mesta môžete vidieť zasnežené Andy. Nachádzajú sa tu tri univerzity: University of Chile, Catholic University of Chile a University of Santiago de Chile. Taktiež tu nájdete aj množstvo významných inštitúcií ako napríklad Národnú knižnicu, Národný archív alebo budovu kongresu.

Podnebie v Santiagu je chladné a daždivé, v zime sa sneh vyskytuje len v Andách, ktoré sú hodinu a pol od mesta. Teplota v noci klesne na približne 0 ° C. Letá sú pomerne suché aj keď môžete občas vyskytnúť vyššia vlhkosť. Teploty v letných mesiacoch ( február až apríl ) môžu dosiahnuť 35 º C. Najpríjemnejšie počasie je počas jarného obdobia a to od septembra až do novembra.

Mesto je delené na Rio Mapocho, ktoré sa tiahne od východu na západ. Mapocho označuje severnú hranicu centra mesta, ktorá je definované na západe a juhu ako Via Norte Sur a Avenida Libertador Bernardo O’Higgins (známy ako Santiagans Alameda). V tejto oblasti sa nachádzajú všetky hlavné múzea, pamiatky a architektonicky zachované budovy.

Turistické atrakcie :

  • PARQUE FORESTAL
  • PRQUE METROPOLITANO - park, kde si môžete spraviť piknik v tráve, alebo navštíviť zoologickú záhradu
  • MUSEO DE BELLAS ARTES
  • CERRO SAN CRISTOBAL - vrchol, z ktorého je pžasný výhľad na mesto
  • MERCADO CENTRAL
  • BELLAVISTA - tzv. Parížska švrtť - patrí medzi najzaujímavejšie atrakcie mesta počas piatkov a sobôt

Ďalšie obľúbené destinácie