letenky BOGOTA

Bogota je hlavné a aj najväčšie mesto Kolumbie. Oficiálny názov mesta je Santa Fé de Bogotá. Mesto sa v jazyku pôvodných obyvateľov volalo Bacatá. Európsku osadu tu v roku 1538, založil Gonzalo Jiménez de Quesada a nazval ju "Santa Fé de Bacatá".

Bogota sa nachádza v centre Kolumbie v "Bogota Sabana" vo výške 2640 metrov nad morom. Rieka Bogota tu na juhu vytvára vodopády Tequendama. Bogota Sabana je na juhu ohraničená Kordilierami. Okolité vrchy obmedujúce rast mesta prebiehajú od juhu na sever paralelne s pohoriami Guadalupe a Monserrat. Západnou hranicou je rieka Bogota.

Bogota ja sídlom legislatívy, hlavného súdu, exekutívy aj prezidenta.

Bogota je aj najväčším ekonomickým centrom Kolumbie, pred Medellínom, Cali, a Barranquillou. Väčšina firiem v Kolumbii, ako aj zahraničných spoločností, má sídlo práve tu.Bogota profituje aj z exportu, napríklad kvetín a smaragdov. V meste sa každý deň predajú milióny dolárov v surových či brúsených smaragdoch. Najväčšími priemyselnými spoločnosťami sú GM Colmotores, Compañía Colombiana Automotriz, či Ecopetrol.

Bogota je moderné mesto s moderným dopravným systémom. Hlavným prostriedkom hromadnej prepravy sú autobusy.

Vďaka mnohým univerzitám a knižniciam je hlavné mesto Kolumbie považované za Atény v Južnej Amerike.

Turistické atrakcie :

  • LA CANDELARIA - najstaršia mestská časť, dýchajúca koloniálnou atmosférou, plná dlaždicových ulíc a storočných domov. Na námestí stojí 400 ročný kostol.
  • EL MUSEO DEL ORO - jedinečné miesto kde nájdete zbierku historického zlata a artefakty nielen z Columbie ale aj okolitých krajín.
  • LA MACARENA - bohémska štvrť okolo korida ringu plnom diletantských kaviarní, galérií a skvelých reštaurácií
  • PLAZA DE BOLIVAR
  • TEUSAQUILLO - štvrť známa svojimi bohatými verejnými podujatiami a športovými a outdoorovými aktivitami. Nájdete tu športových fanúšikov, futbalový štadión, olympijsky vodný komplex, ktorý je najväčší a najmodernejší v Južnej Amerike
  • SIMON BOLIVAR PARK

Ďalšie obľúbené destinácie