letenky KÁHIRA

Káhira - hlavné mesto Egypta. V tejto najväčšej metropole afrického kontinentu a arabského sveta žije 17 miliónov ľudí. Káhira je staré islamské mesto s nepočetnými mešitami. Leží v severovýchodnej časti Egypta pri pravom brehu Nílu, bezprostredne pred južným okrajom nílskej delty.

Počasie je podobné kontinentálnej polohe mesta na rozhranní tropického a subtropického pásu vlivom blízkosti púšte. Najvyššie letné denné teploty dosahujú 40°C, v zime minimálne nočné teploty klesajú pod 10°C. Zrážkové úhrny sú veľmi nízké a intenzivný dážď prichádza iba výnimočne v zimných mesiacoch.

Mesto je domovom egyptskej civilizácie a zároveň jedným z najviac urbanistických miest na svete. Je administratívnym centrom krajiny, modernou metropolou a zároveň leží v blízkosti veľkého množstva kultúrnych pamiatok, z ktorých dýcha história. Tá nás zavedie až do obdobia 3 tisíc rokov pred našim letopočtom, kedy sa začali písať dejiny mesta.

Káhira je rajom lacných suvenírov a gýča.

Turistiské atrakcie :

  • IBN TULUNOVA MEŠITA - pochádzajúca z 9.storočia, je jednou z najväčších na svete. Zvonka pripomína náštevníkom skôr pevnosť
  • BABYLON - má tvar kruhovej veže a jej historickou úlohou bolo strážiť prístav na Níle
  • KOSTOL SV. BARBORY
  • MEMFIS - pôvodné hlavné mesto egyptskej ríše a ktoré je dnes po celom svete preslávené monumentálnymi pyramídami.
  • KHALIL BAZÁR
  • BEIT EL SUHAYMI - islamská štvrť, príklad tradičných rodinných domov, postavenými Mamelukmi v 19. storočí

Ďalšie obľúbené destinácie