letenky SAN FRANCISCO

San Francisco je štvrté najväčšie mesto v americkom štáte Kalifornia. Leží na pobreží Tichého oceánu a na špici polostrova San Francisco.

Príroda vytvorila jeden z najkrajších prístavov, ktorý je uzavretý okolitou pevninou. Záliv je charakterizovaný dvoma orientačnými bodmi: Golden Gate Bridge a San Francisco–Oakland Bay Bridge. Pôvab zálivu dotvárajú i štyri ostrovy – Alcatraz, Angel, Yerba Buena a Treasure. Mesto je poznačené históriou, ktorú formoval mix španielskeho kolonializmu a americký romantizmus.

San Francisco je centrom jednej z najhustejšie obývaných oblastí USA San Jose - San Francisco - Oakland, kde žije až 7 miliónov ľudí. V meste sú štyri univerzity. Je finančné a obchodné centrum. má oceliarsky, letecký, elektrotechnický, lodiarsky, strojárenský, dopravný, ropný, potravinársky, papierenský a textilný priemysel.

Jjedinečná kombinácia vplyvu vetrov, vody a topografie vytvára zo San Francisca jedno z najchladnejších miest Kalifornie. Počas celého roku tu prevláda jarné podnebie.

Turistické atrakcie :

  • SIEŤ KÁBLOVÝCH ELEKTRIČIEK - 130 rokov starý, patrí medzi jediný historicky dopravný znak spojených štátov
  • GOLDEN GATE BRIDGE
  • GOLDEN GATE PARK
  • NATURAL HISTORY MUSEUM
  • MUSEUM OF CARTOON ART - jediné svojho druhu na západnom pobreží, vystavuje rotujúce výstavy rôznych komiksov
  • ALCATRAZ - na ostrove sa nachádza dnes už opustené väzenie, najstarší fungujúci maják na západnom pobreží Spojených štátov
Ďalšie obľúbené destinácie