letenky RABAT

Maroko je je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Muhammadom VI., ktorý na dedičný trón v priamej mužskej línii dynastie Alávitov (Alaouite) zasadol v roku 1999 po svojom otcovi Hasanovi II. Pôvod mena Maroka je v európskych jazykoch odvodený od mesta Marrákeš, ktorý Španieli nazývali Marruecos. Arabské al-Maghrib (západ) súhrnne označuje arabské štáty severozápadnej Afriky ako krajiny Maghrebu a označenie Maroka vzniklo skrátením al-Maghrib al-aksá – najvzdialenejší západ.

Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresluje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Stred Maroka má podnebie ako južná Európa, teda mierne subtropické, kde sú suché letá a daždivé zimy. Južná časť susediaca so Saharou prechádza do suchého tropického podnebia. Na pobreží Atlantiku je prímorské podnebie a v ostatných častiach je kontinentálne s veľkými výkyvmi teplôt.

Hlavné mesto Maroka a zároveň posledné zo štyroch kráľovských miest tejto zeme - Rabat - je plný kontrastov modernej, európskej architektúry a starých stavieb. Mesto eží na Atlantickom pobreží, po platenej diaľnici asi 210 km južne od Tangeru.

Turistické atrakcie :

  • HASSAN VEŽA
  • ALMOHÁDSKE HRADBY - nápadné okrovo-hnedé hradby doplnené baštami a nádherne zdobenými bránami
  • MAUZÓLEUM MOHAMEDA V.
  • KRÁĽOVSKÝ PALÁC - nádherný palácový komplex založený v r. 1864 v maurskom štýle
  • NÁRODNÉ ARCHEOLOGICKÉ MÚZEUM

Ďalšie obľúbené destinácie