letenky BOSTON

Boston je hlavným mestom štátu Massachusetts, rozprestiera sa na jeho východnej časti v krásnom prírodnom regióne pri Bostonskom zálive a ústí rieky Charles.Je najrozsiahlejším mestom štátu Massachusetts a Nového Anglicka, je obchodným, finančným a kultúrnym centrom regiónu.

Mesto je známe aj veľkým množstvom zdravotníckych zariadení, vrátane 16 univerzitných nemocníc, pričom nezanedbateľná časť ekonomicky činného obyvateľstva pracuje v zdravotníctve.Medzi ďalšie dôležité hospodárske odvetvia patrí rybársky priemysel, elektronický – výroba počítačov, spotrebnej elektroniky, tlačiarenstvo, strojárstvo, spracovanie dreva, textilná výroba a ďalšie. Nezanedbateľnú položku finančných príjmov oblasti tvorí aj turistický ruch, s návštevnosťou až 11 miliónov turistov ročne.

Boston patrí medzi mestá s najvyššou mierou vzdelanosti v Spojených Štátoch. K tomuto úspechu nemalou mierou prispievajú aj Bostonská a Northeasterská Univerzita ako aj mnohé ďalšie vysoké školy v meste. K vzdelanosti obyvateľstva bezpochyby prispieva aj množstvo knižníc, múzeí a galérii, pričom k najznámejším patrí určite Bostonská národná knižnica, Americká Akadémia vedy a umenie, Múzeum Jemného umenia s kolekciou francúzskych, egyptských, čínskych, japonských diel.

Turistické atrakcie :

  • QUINCY MARKET - láka návštevníkov svojimi stánkami s gastronómiou celého sveta a suvenírmi. Na námestí pred tržnicou sa o zábavu turistov zakaždým postarajú raperi, kaukliari alebo politickí aktivisti.
  • COPLEY - námestie s verejnou knižnicou a episkopálnym kostolom Trojice (Trinity Church).
  • POMNÍK HOLOCAUSTU - jedná sa o rad šiestich sklenených stĺpov, pričom každý z nich nesie názov jedného z koncentračných táborov. Na ploche každého zhruba dvadsaťcentimetrového stĺpu sú vyryté čísla symbolizujúce označovanie väzňov.
  • FENWAY PARK - najstarší americký baseballový štadión, ktorý zaslúžene patrí medzi turistické destinácie.
  • BOSTONSKÁ OBDOBDA NEWYORSKEJ 5th AVENUE - jedna z uličiek spojujúca Commom s námestím Copley NewBury Street s drahými obchodmi svetových designerov módy a predraženými reštauráciami.

Ďalšie obľúbené destinácie