letenky TIRANA

Albánsko je síce jednou z najzaostalejších krajín Balkánskeho regiónu, ale pre turistov, milujúcich dobrodružstvo a nevšednú “objavovaciu” dovolenku je krajinou zasľúbenou.

Albánsko leží pri Jadranskom mori. Okrem pobrežných nížin je celý zvyšok zeme hornatý. Pri pobreží vládne príjemné stredomorská klíma, pokiaľ budete cestovať do hôr, potom sa pripravte na drsnejšie horské podnebie.

Tirana je hlavné a zároveň najväčšie mesto Albánska. Je to relatívne nové mesto, založené v roku 1614 Sulejmanom Pashom, feudálom tej oblasti. Mesto začalo rásť na začiatku 18. storočia, ale zostalo nevýznamným mestom, až do jeho prehlásenia za albánske hlavné mesto v roku 1920. Stalo sa tak hlavne kvôli jeho geografickej polohe, viac-menej v strede krajiny, na pomedzí medzi severnými Ghegmi a južnými Toskami.

Blízko mesta sú pohorie Dajti a Jadranské more.

Turistické atrakcie :

  • MEŠITA ERHEM BEY - je považovaná za jednu z najkrajších mešít v Albánsku, vo vnútri má veľmi zaujímavú umeleckú dekoratívnu výzdobu
  • HODINOVÁ VEŽA - 35m vysoká veža sa stala symbolom Tirany; je to jedna z najstarších stavieb mesta
  • NÁRDONÉ HISTORICKÉ MÚZEUM
  • SKANBERGOVO NÁMESTIE - centrum Tirany so sochou albánskeho národného hrdinu Skanderberga
  • CINTORÍN MUČENÍKOV - nachádza sa tu monument 'Matka Albánska', ponúka jeden z najlepších výhľadov na Tiranu a okolie.
  • POHORIE DAJTI - dostupné pomocou Švajčiarmi vybudovanej lanovky. Najväčšie rekreačné centrum Tirany s turistickými chodníkmi, reštauráciami, možnosťou jazdy na koňoch a bicyklovania

Ďalšie obľúbené destinácie