Check-in odporúčame robiť v predstihu a z pohodlia vlastnej obývačky či kancelárie - prináša to výhody a stáva s z toho nutnosť.

Urobte si check in na svoj let z domu pred odchodom na letisko

Urýchlite si registráciu na let, vyhnite sa stresujúcej registrácii na let na automatoch na letiskách, majte svoje miesto vybraté už z domu, zlepšite si svoju pozíciu v prípade "over-bookovaného" letu ----- spravte si registráciu na let medzi prvými on-line.

U väčšiny leteckých spoločností je možné spraviť si check-in online -  priamo na web stránke aerolínie najskôr cca od 36 hodín pred odletom až po cca 3 hodiny pred odletom. Na stránke aerolínie nájdete preklik na online check-in/online check-in. Web stránku aerolínie objavíte najjednoduchšie zadaním jej plného názvu do google vyhľadávania. Jeden z prvých odkazov bude odkaz na hlavnú web stránku prepravcu – obvykle zdroj zaujímavých a dôležitých informácií.

K online check-in je vo väčšine prípadov možné využiť aj preklik z rezervacie otvorenej vo www.checkmytrip.com .

PRIHLÁSENIE

Zadajte e-ticket number, alebo rezervačný kód, ktorý ste dostali po vykonaní rezervácie. Tiež, zadajte číslo letu.

Krok 1 - VAŠE OSOBNÉ ÚDAJE

Zadajte mená všetkých ostatných osôb vo vašej rezervácii, pre ktoré chcete urobit check-in.

Krok 2 – MIESTO A BATOŽINA

Rezervujte si miesto podľa vášho výberu online. Niektoré (obľúbené) miesta v lietadle sú spoplatnené. Temer vždy sú spoplatnené miesta s väčšim priestorom pre nohy alebo miesto v rade iba pre dve sedadlá. Rovnako si môžete pri online check-in priplatiť za nadváhu (ak potrebujete prepraviť viac ako je povolená batožina); väčšina leteckých spoločností poskytuje na takto zaplatený poplatok online 20-30% zľavu.

Krok 3 - TLAČ DOKUMENTOV

Vytlačte si palubnú vstupenku. Ak nemáte tlačiareň, môžete si dať poslať vstupenku na e-mail niekoho, kto ju môže vytlačiť pre vás. Palubnú vstupenku si rovnako môžete vytlačiť na samoobslužných odbavovacích zariadeniach na letisku. Niektoré letiská podporujú systém elektronickej palubnej vstupenky, ktorú získate po dokončení check-inu do vášho mobilného telefónu (podmienkou je, aby mobilný telefón podporoval prístup na internet). Textová správa alebo e-mail, ktorý dostanete, bude obsahovať všetky informácie o lete a čiarový kód, ktorý zoskenujete pri čítačke čiarových kódov na letisku.

Ako môžem získať tlačenú palubnú vstupenku v prípade potreby?

Ak sa vaša batéria telefónu vybije, alebo ak ste zabudli svoj mobilný telefón, môžete si vytlačiť palubnú vstupenku na samoobslužných automatoch na letisku. To možno vykonať až do 30 minút pred odchodom. Vždy ale musíte vediet kód sovjej rezervácie - Booking Reference a/alebo Airline Booking Reference  - nájdete v potvrdení o elektronickej letetenke.  

Keď ste sa registrovali na let online, jediné, čo musíte urobiť na letisku pred odchodom, je odovzdať batožinu na „Baggage drop-off“ bode na letisku. Na väčšine letísk, takto môžete učiniť od cca dvoch hodín pred plánovaným odletom.