letenky ZAGREB

Zagreb hlavné mesto Chorvátska ,europska metropola s milionovým počtom obyvateľov z historického hľadiska vznikol z dvoch susediacich sídiel Gradec i Kaptol, ktorý tvoria jadro dnešného mesta.

Staré Horné a Nové Dolné mesto si zachovali do dnes atmosféru stredoveku prepletenú novou kultúrou . V známej svetovej metropole, meste Zagreb nájdete množstvo kulturno-historických pamiatok , múzeí, galerií, divadiel i koncertných dvorán. Mesto vlastní jednu od najstarších Vysokých škôl v Europe, založenú v roku 1669. V minulosti sa kultúrny život Zagrebu odvíjal v kaviarňach ktorých bolo najviac v období Rakúsko-Uhorska, dodnes prežily len najljepšie simbolizujúce mestský život Zagreba, nájdete ich na námestí Bana Jelačića. Nad mestom na pohorí Medvednica sa nachádzajú Sljeme, známe lyžiarske centrum kde sa organizujú svetové poháre v lyžovaní v slalome a z ktorého sa Vám v ktoromkoľvek období poskytuje prekrásny pohľad na Zagreb i okolie.

„Najväčšia kaviareň Európy“ – aj takto nazývajú svoje mesto domáci. Mesto je známy predovšetkým ako rušná južanská metropola s plným priehrštím historických pamiatok, preslávený je aj svojimi povestnými cukrárňami, tzv. slastičarnami. V meste čaká na návštevníkov nespočetné množstvo kaviarní. Príťažlivou je hlavne Tkalčičeva ulica.

Turistické atrakcie :

  • GORNJI GRAD - tu si určite pozrite Markove námestie a kostol Sv. Marka ako aj Bánske dvory - barokové paláce v ktorých sídli vláda
  • CHORVÁTSKE MÚZEUM NAIVNÉHO UMENIA
  • KAPTOL - nachádza sa tu Záhrebská katedrála a špecifickou časťou Kapitule je Opatovina. Niekdajšie kapitulské osídlenie Dolac je dnes hlavnou mestskou tržnicou odkiaľ vedie cesta na Tkalčićovú ulicu známu početnými kaviarňami
  • DONJI GRAD - známe hlavným mestským námestím - Trg bana Josipa Jelačića a najdlhšej Záhrebskej ulici
  • BUDOVA CHORVÁTSKEHO ŠTÁTNEHO ARCHÍVU - jedna z najkrajších stavieb secesnej architektúry
  • MÚZEUM MUMARA

Ďalšie obľúbené destinácie