letenky THIMPHU

Starodávne horské kráľovstvo učupené medzi indickým Assámom a čínskym Tibetom domorodci nazývajú Zem hrmiaceho draka. Hromobitie počas búrok nesúce sa ako hlasitá ozvena medzi stenami himalájskych štítov považujú za rev draka a svojmu panovníkovi priznávajú titul dračí kráľ. Tak sa dostal drak ako symbol na štátnu vlajku Bhutánu.

Podľa svetových merítok patria obyvatelia Bhutánu k najchudobnejším na svete, oni sami však nepovažujú za chudobného toho, kto nevlastní materiálne statky, ale toho komu chýba šťastie. V tejto vzdialenej himalájskej krajine nie je hlad, nezamestnanosť, žobráci ani kriminalita. Aj keď v Bhutáne existujú peniaze - najmä strieborné mince (bankovky boli zavedené len nedávno) - väčšina obchodov prebieha prostou výmenou.

Bhután sa dvíha z údolia pokrytého džungľou nad údolím rieky Brahmaputry až k bielym južným svahom Himalájí. Nadmorská výška sa pohybuje medzi 2.000 a 7.570 m, toľko meria najvyššia hora Gangkhar Puensum v bhutánskej časti Himalájí.

Do Bhutánu smie ročne vstúpiť iba 3.000 turistov. Horolezecká výprava môže do Himalájí raz za dva roky, ale svoje vybavenie si musí niesť sama a nesmie používať bhutánskych nosičov.

Turistické atrakcie :

  • BUMTHANG - spirituálne centrum Bhutánu a sú tu najstaršie a najcennejšie budhistické stavby. Bhutang obklopujú štyri údolia, najhlavnejším je Choskhor, kde sú najdôležitejšie dzongy, chrámy a paláce
  • THIMPU - hlavné mesto, ktorého dominantou je impozantná Trashi Chhoe Dzong
  • TAKTSHANG - najslávnejší z bhutánskych chrámov, leží na útese vysokom 900 m
  • PHOBIJIKA - ľadovcové údolie
  • BLACK MOUNTAINS - národný parkĎalšie obľúbené destinácie