letenky HONGKONG

Hongkong je moderné veľkomesto a osobitná administratívna zóna Číny. Patrí medzi najdôležitejšie centrá svetového bankovníctva a obchodu.

Hongkong bol osídlený už v mladšej dobe kamennej. V roku 1513 mesto navštívil prvý Európan. V roku 1842 po prvej ópiovej vojne musela Čína podľa Nankingskej zmluvy odstúpiť Hongkong Veľkej Británii. V roku 1860 po druhej ópiovej vojne bol Británii odstúpený aj polostrov Kowloon. Dnes je Kowloon obchodnou štvrťou Hongkongu. V roku 1984 bola spísaná zmluva medzi Čínou a Britániou a dňa 1. 7. 1997 sa Hongkong stal administratívnou zónou Číny.

V Hongkongu sa mieša zachovaná tradícia a moderný, rozvíjajúci sa život. Aj keď oblasť patrí medzi najhustejšie osídlené na svete, ležia na území prekvapivo tiež lesy a hory a pri hraniciach s Čínou poľnohospodárska oblasť zvaná Nové územie.

V Hongkongu stojí značné množstvo výškových budov, moderných bánk a luxusných stavieb. Tieto moderné stavby sú predovšetkým vo štvrti Wan Chai. V strede mesta je Hongkongský park s jazierkami a fontánami

Turistické atrakcie :

  • LIPPO CENTRE - dvojica mrakodrapov v centre mesta
  • HONGKONGSKÝ PARK
  • MAN MO - chrám so 150 rokov starým zvonom
  • NEFRITOVÝ TRH
  • VICTORIA PEAK - 552 m vysoká hora nad mestom s úžasným výhľadom

Ďalšie obľúbené destinácie