letenky CARACAS

Caracas je hlavným mestom Venezuely. Leží na severe krajiny v úzkom horskom údolí na pobreží. Údolie leží v blízkosti Karibského mora, oddelené od pobrežia strmým horským chrbtom (Cerro Ávila) dosahujúcim vyšku až 2600 m; ďalšie pohoria sa rozprestierajú na juhu. Historickým centrom Caracas-u, je Libertador District

Mesto bolo založené v roku 1567 ako Santiago de León de Caracas španielskym objaviteľom Diegom de Losada. Caracas je rodiskom dvoch možno najvýznamnejších postáv Latinskej Ameriky,: Francisca de Miranda a "Osloboditeľa" Simóna Bolívara.

Turistické atrakcie :

  • CAPITOLIO FEDERAL - pokrýva celý blok, s jeho zlatými kopulami a neoklasickými prvkami sa zdá ešte väčší. Postavil ho Antonio Guzmán Blanco v sedemdesietych rokoch 18. storočia. Známy je hlavne Salón Elíptico, oválna hala s kopulou a stenami pokrytími portrétmi významných osobností krajiny.
  • RODNÝ DOM SIMONA BOLÍVARA
  • MÚZEUM KOLONIÁLNEHO UMENIA
  • PARQUE DEL ESTE - Navrhnutý brazílskym architektom Robertom Burle Marxom je to zelený kúsok raja v strede mesta ponúkajúci množstvo rôznych aktivít. Možno tu vidieť typické zvieratá v malej zoo alebo repliku lode Kryštofa Kolumbusa Santa Maria.
  • PLAZA BOLIVAR - je srdcom starého mesta s monumentom El Libertadora, Simona Bolívara. Moderné vysoké budovy kontrastujú s koloniálnym rázom

Ďalšie obľúbené destinácie