letenky MAURITIUS

Mauritius je ostrovný štát ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu, v súostroví Maskarény. Rozprestiera sa približne 900 km východne od ostrova Madagascar. Tento hornatý, pôvodom vulkanický ostrov je 58 km dlhý a 47 km široký. Podnebie je tropické a teplota mora dosahuje až 27 °C. Na Mauríciu žije viac ako jeden milión obyvateľov, čo z neho robí najhustejšie obývanú krajinu Afriky.Maurícius je známy hlavne vďaka tomu, že bol jediným známym miestom výskytu dnes už vymretého vtáka Dodo.

Maurícius je obklopený koralovými ostrovmi, ktoré tak vytvárajú ideálne podmienky pre potápanie. Medzi červeno, zlato, modro či žlto sfarbenými koralmi plávajú ryby najrôznejších tvarov, farieb a veľkostí.

Ostrov je obľúbený milovníkmi opaľovania, obdivovateľmi prírodných krás, plavcami, vodnými lyžiarmi, potápačmi, surfermi, rybármi, jachtármi, hráčmi golfu, gurmánmi aj milovníkmi nočného života. Jeho veľkou výhodou je vysoká kvalita služieb za jedny z najnižších cien v oblasti Indického oceánu. Ostrov ponúka množstvo luxusných hotelov s veľkým výberom športov zdarma.

Turistické atrakcie :

  • POTÁPANIE, ŠNORCHLOVANIE - najvhodnejšie podmienky pre potápanie sú v období od decembra do marca, kedy je more pokojné a dokonale priezračné
  • VÝLETY PONORKOU A PODVODNÝMI SKÚTRAMI
  • OKRUŽNÁ PLAVBA KATAMARÁNOM
  • VODNÝ PARK - nachádzajúci sa na východe ostrova v Belle Mare
  • PORT LOUIS - závodisko konských dostihov Camp de Mars - najstaršie na južnej pologuli a druhým najstarším vo svete


Ďalšie obľúbené destinácie