letenky KINSHASA

Kinshasa, dávnejšie Leopoldville je hlavné mesto Konga. Mestom preteká rieka Kongo . Rieka Kongo je hranicou medzi Konžskou demokratickou republikou (bývalou belgickou kolóniou), ktorého hlavným mestom je Kinshasa, a Konžskou republikou (bývalou francúzskou kolóniou), ktorého hlavným mestom je Brazzaville. A práve tieto dve hlavné mestá sú svetovou raritou nielen preto, že sú od seba najmenej vzdialené, ale, žiaľ, aj preto, že sú najviac vzdialené vzájomnou nenávisťou ich obyvateľov. Medzi týmito hlavnými mestami nie je žiadny most. Ak chcete ísť člnom alebo loďou z Kinshasy do Brazzavillu a naopak, musíte mať vízum.

Kinshasha je obrovskou metropolou krajiny, pre svoju veľkosť, farebnosť a chaos často prezývaná „New Yorkom“ strednej Afriky. Medzi miestne zaujímavosti patria tradičné remeslá, hudba a nočný život.

V Kinshase všetko i napriek viditeľnej chudobe hýri farbami. Ženy chodia v šatách ušitých z krásnych pestrofarebných látok, muži sa obliekajú do odevov, ktoré pristanú ich tmavej pleti. V Kinshase rastú najfarebnejšie kvety a na trhu sa predáva najpestrofarebnejšie ovocie. Na pohľad skromné domy a obchody sú vymaľované pestrými farbami.

Okrem oblastí s vysokou nadmorskou výškou, je v krajine horúce počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30°C. Prší len obmedzene v prímorských oblastiach, smerom do vnútrozemia sú dažde častejšie.Turist

Turistickéatrakcie :

  • CHUTESDELU KIA - jazerá s príjemnými reštauráciami blízko hlavného mesta, atrakciou je miestny šimpanzí sirotinec
  • KINKOLE- rybí trh postavený diktátorom Mobutum, je možné najať si pirogu a nechať sa viezť po rieke KongoBOT
  • BOTANICKÁ ZÁHRADA KISANTO - obrovská záhrada s množstvom stromov z celého sveta a príjemných riek, vhodných na kúpanie;

Ďalšie obľúbené destinácie