letenky NAIROBI

Nairobi je hlavným mestom Kene - krajiny kontrastov, úchvatného kúzla a romantiky čierneho kontinentu, nekonečných saván a snehom pokrytého Kilimandžára, jedinečných západov slnka nad africkou divočinou, rozprávkovo bielych piesočných pláží a kúpania v tyrkysovom mori s koralovými útesmi.

Juhozápadná Keňa je domovom Masaiov – silného a nezávislého kmeňa, ktorý stále udržuje vlastné tradície ako súčasť svojho každodenného života. Podľa svojej tradície nie sú Masaiovia častými lovcami, ale žijú v harmónii s divočinou a s prírodou, ako súčasťou ich každodenného života. Táto úžasná kombinácia človeka s divokou prírodou vytvára veľmi unikátnu oblasť – Masai Mara.

Mesto Nairobi bolo založené ako zastávka keňsko-ugandských železníc na trati spojujúcej MOmbasu s Kisumu. Je situované medzi mestami Kampala a Mombasa. Pohorie Ngong leží západne od mesta, Kenya severne a Kilimandžáro sa rozkladá juhovýchodne.

Kenská metropola má najväčšiu urbanistickú populáciu vo Východnej Afrike. Od svojho založenia mesto kontinuálne rástlo až sa stalo najväčšou kenskou metropolou a jedným z najväčších miest Afriky vôbec. Väčšina jeho obyvateľov žije na okrajoch mesta v najväčšom slume v Afrike - Kibera.

Nairobi je známe pod názvom "zelené mesto na slnku". V súčasnosti sa radí medzi najvýznamnejšie politické a finančné centrá Afriky, v ktorom sídlia nadnárodné firmy a medzinárodné organizácie.

V Nairobi je príjemná tropická klíma, s celoročným pekným počasím.

Turistické atrakcie :

  • NÁRODNÝ PARK TSAVO - sprístupnený ako prvý, je najväčší a najnavštevovanejší. Železnicou a hlavnou cestou, ktorá spája Nairobi a Mombasu, je rozdelený na dve časti – Tsavo Ost a Tsavo West. Park je známy hlavne stádami červených slonov
  • NÁRODNÝ PARK AMBOSELI - v preklade jeho názov znamená „slaná zem“. Slaná pôda tu vytvorila neobyčajný ráz krajiny – stepi, savany a pláne sa striedajú s bažinami, v ktorých sa v období sucha nachádza až 95 % zvierat celej rezervácie
  • NÁRODNÝ PARK MASAI MARA - táto oblasť, nadväzujúca na známy park Serengeti je považovaná za najkrajšiu rezerváciu v Afrike. Je tiež každoročným dejiskom nezabudnuteľného predstavenia – migrácie zvierat. Od júla do októbra sa každoročne viac ako 1,3 milióna kusov zvierat sťahuje z Tanzánie na sever za dažďom a za pastvou
  • VIKTÓRIINO JAZERO
  • MOUNT KENYA

Ďalšie obľúbené destinácie