letenky JAKARTA

Jakarta je hlavné a zároveň najväčšie mesto Indonézie. Nachádza sa na severozápade ostrova Jáva na rozlohe 661,52 km² a žije tu okolo 9 miliónov obyvateľov, s aglomeráciami má celá metropolitná oblasť až 18 miliónov obyvateľov. V súčasnosti je to jedno z najhustejšie zaľudnených miest na svete. Administratívne Jakarta nie je mesto, ale provincia so zvláštnym stavom ako hlavné mesto Indonézie a spravuje ju nie starosta, ale guvernér.

V celej krajine je horúco počas celého roku. Obdobie dažďov (október až apríl) je horúce a vlhké, obdobie sucha (máj až september) je suché a horúce. Teploty sa v prímorským regiónoch šplhajú nad 31°C, vo vnútrozemí sú o málo nižšie. Najpríjemnejšia klíma je od apríla do októbra, severné ostrovy sú dažďivé po celý rok.

Moderné mrakodrapy sa v meste striedajú so starými koloniálnymi budovami. Nad celým mestom sa vznáša opar sladkému dymu aromatických indonézskych cigariet. Fajčenie je tu národným športom. Jakarta sa môže pochváliť druhým najväčším námestím na svete

Turistické atrakcie :

  • PARK MINI INDONESIA - ponúka prehliadku architektonických štýlov, typických pre rôzne oblasti krajiny
  • BOROBUDUR - kolosálna budhistická pamiatka, jeden z pokladov juhovýchodnej Ázie, ktorý odolal prachu sopky Gunung Merapi, povodniam, teroristickým útokom.
  • BOHOROK ORANGUTAN VIEWING CENTRE - slávne centrum založené v roku 1973, s cieľom pomôcť primátom vrátiť sa naspäť do prírody
  • KELIMUTU - meniace sa farebná jazerá, určite najzaujímavejšia atrakcia ostrova Nusa Tenggara
  • LORE LINDU - vzdialený, turistickým ruchom dlho nedotknutý národný park

Ďalšie obľúbené destinácie